Зошто треба да дојдете на Fit Games?

fit games mariofit.net
Претпоставувам дека оваа сабота ви е веќе резервирана за настанот на месецот – Fit Games кој го организира Protein Lab во соработка со Crossfit Skopje & Nagomy Fitness. Овој настан, кој е еден од ретките од овој вид е отворен за сите кои сакаат да го проследат натпреварот како гледачи, и за сите оние кои редовно и активно се занимаваат со crossfit и/или функционален фитнес и се расположени да се вклучат како учесници. Сите кои ќе присуствуваат ќе имаат можност да ги дегустираат вкусните п...
More

Македонијa “златна” на Балканското првенство во бодибилдинг – Књажевац, Србија!

На 22ри Октомври се оддржат 25тото Балканско првеноство во фитнес и бодибилдинг. На овој натпревар, кој спаѓа под IFBB, најголемата федерација за бодибилдинг и фитнес на светско ниво земаа учество репрезентации од 10 држави - Хрватска, Словенија, Романија, Бигарија, Грција, Албанија, Косово, БиХ и Македонија.. Македонија исто така имаше свои претставници кои успешно ја претставија нашата држава. Нашата репрезентација која ја претставуваше државата оваа година на Балканското првенство во бодибилд...
More

Успешно помина и вториот Health, Fitness & Wellness Expo!

Успешно помина и вториот Health, Fitness & Wellness Expo! И оваа година видовме дека луѓето се’ повеќе и повеќе се интересираат, но и ги применуваат здравите навики, активни се и се интересираат за се’ она што е ново, интересно и корисно на нашиот пазар. На овогодинешниот, интерактивен и единствен од овој тип настан – Health, Fitness & Wellness Expo учествуваа 59 учесника. Посетителите имаа прилика да дознаат, пробаат, научат доста нови информации од областа на здравјето, фитнесот, в...
More

Државно првенство – АТЛЕТА НА МАКЕДОНИЈА – ГАЛЕРИЈА по категории од натпреварот!

Се одржа и овогодинешниот државен натпревар во бодибилдинг и фитнес - Атлета на Македонија 2016. Љубителите на убаво градените тела имаа можност да го видат повеќе месечниот труд вложен во припремите за овој натпревар на натпреварувачите во салата на Кале во Скопје. Овој пат, мажите беа дефинитивно подоминантни по категории, немавме прилика да видиме многу девојки во категориите Бикини фитнес и Физик. Но, пријатно изненадување како гостинка позер на овој натпревар беше Valerija Slapnik - интерна...
More

Повторно почнувате да вежбате ? “BACK TO THE GYM” aкција со ГОЛЕМИ попусти во Polleo Sport!

BACK TO GYM - ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО POLLEO SPORT  - Попуст до 25% на голем број производи кој ќе трае до 15.10. Опремете се за вежбање во новата сезона! Она кое е важно да го знаете е дека првите 100 купувачи ќе добијат и картичка со 10% попуст и ќе станат членови на Лав Клубот. Опремете се со вашите неопходни суплементи, опрема и облека и се гледаме назад во теретана!
More

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo! 23-25 септември [ПРОГРАМА И АКТИВНОСТИ]

Време е за враќање во форма! Летото полека ни заминува, па со завршувањето на сите летни активности кои ни го одвлекуваа вниманието време е во фокус да се стави градењето на здрави животни навики. Затоа, со нетрпение го очекуваме викендот 23-25 септември! HFW Expo - Единствениот настан каде ќе имаме прилика на едно место да се информираме за најквалитетните и најновите содржини поврзани со фитнесот, здравјето и здравата храна, негата и грижата за телото и духот. Само еден викенд секоја година...
More

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo! 23-25 септември, Хотел “Александар Палас”

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo. Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се одржи најголемиот интерактивен настан за ЗДРАВ ЖИВОТЕН СТИЛ. И оваа година публиката ќе има можност на едно место да се информира за најновите типови на програми за вежбање, да дегустира и припрема вкусна, здрава и органска храна, да испроба голем број на спортски и фитнес активности, да проба разни третмани, масажи, природна органска козмет...
More

Првата работилница по улично вежбање (street workout) во Скопје!

Прва работилница по улично вежбање во Скопје, Македонија во светот познато како Street Workout ќе се одржи ова лето на 7-ми Август 2016 год … Со локација бул. Јане Сандански бр.24 поточно на тениското игралиште на Hit & Run центарот за спортски развој кој се наоѓа во населбата Аеродром со изградба на нов парк за Street Workout од страна на Hit & Run. Работилницата започнува од 16:00 па се до 21:00 часот. За оние кои неможат да се снајдат со местото собирно место ќе биде кај Трговскиот ...
More

Сеуште имате изговори ? Овој млад човек вежба со ВЕШТАЧКО срце во ранец!

Овој бодибилдер доживеал откажување на срцето имал итно пресадување и сега го носи своето вештачко срце во ранец. Andrew Jones го имал својот прв инцидент во 2012 година кога снемал воздух при трчање. Две години подоцна, се нашол во хорор ситуација кога почнал да искашлува крв и да има силна треска. Докторите во болница дијагностицирале кардиомиопатија, генетска болест на срцевиот мускул. Тој набрзо почнал толку да се заморува, што не можел самиот да оди, да се пресоблече ниту да се исправи. ...
More

MarioFit и Skopje City Mall ви претставуваат: Late Night Shopping – големи попусти до 70%

MarioFit во соработка со Skopje City Mall ви го претставуваат овогодишениот Late Night Shopping кој започнува денес (01.07.2016) и трае до крајот на овој викенд. Искористете ги попустите до 70% во сите продавници во Skopje City Mall.                                                   &...
More