ИНТЕРВЈУ: Кристина Кочова – Совршен, женски фит изглед ?

MarioFit:Како и кога започна да се занимаваш со фитнес ? -Со фитнесот почнав да се занимавам на 19 години, во 2008 година. По природа сум слаба и сакав да ја зголемам мускулната маса. Несакав да постигнам премногу мускулест изглед и затоа повеќе внимение посветував и сеуште посветувам на женските атрибути . MarioFit: Како изгледа твојот начин на исхрана? -Пред се внимавам да не внесувам многу вештачки преработена храна и се трудам исхраната да ми се состои од што е можно повеќе ензими. ...
More

ИНТЕРВЈУ: Никола Стојановски, второ пласиран во категоријата “Бодибилдинг Класик” на “Атлета на Македонија 2016”

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Висина – 177 цм Телесна тежина – 94 кг Години - 23   MarioFit:Како и кога започна да се занимаваш со фитнес ? Уште од рана возраст се занимавав со спорт, започнав со фудбал но секогаш пројавував интерест кон фитнесот. Најголема мотивација и причина за да влезам во теретана беа моите тогашни бодибилдинг идоли, филмовите, најчесто документарците за познати бодибилдинг икони итн.  Почнав да вежбам пред околу 8 години. Почетоците како и кај повеќето почетниц...
More

ИНТЕРВЈУ: Александар Трајковски – Апсолутен победник на “Атлета на Македонија 2016”

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Висина - 178 цм Телесна тежина - 88 кг MarioFit:Како и кога започна да се занимаваш со фитнес ? Првите почетоци во фитнесот и бодибилдингот ми беа пред 15-тина години во клубот "Билдер" во Скопје во сопственост на Јовче Василевски. Причината за започнување со овој спорт беше мојата мала телесна тежина. Во тоа време активно се бавев со спортско и натпреварувачко карате, поради тоа моето тело беше издефинирано, но со мала мускулна маса. Како и секој вљубеник во бодиб...
More

ИНТЕРВЈУ: Петар Челик – 67 годишна бодибилдинг легенда, идол на генерации во ЕКС-ЈУ просторите!

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Години – 67 Телесна тежина –95 килограми Висина 175 цм   MarioFit:Како и кога започнавте да се занимавате со фитнес ? U 6. razredu osnovne škole sam posle dužeg velikog kašlja dobio Herniu (preponski bruh), kojeg sam morao operisati. Radi operacije sam u toj školskoj godini bio oslobođen fizičkog vaspitanja, što mi je izazvalo kompleks, jer sam bio mršav i nerazvijen. Mene su sportovi oduvek zanimali, ali sam imao hendikep da sam živeo u malom mestu, gde nije p...
More

ИНТЕРВЈУ: Симеон Јанев – Една година подоцна, 60 килограми помалце – From FAT to FIT!

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Години - 16 Висина и тежина 178 cm, 84 kg    MarioFit:Како и кога започна да се занимаваш со фитнес ? Имав 140+ килограми на мои 15 години, и тоа претставуваше огромен психички и физички проблем за мене. Не можев да поднесам да тонам и да бидам мета на исмејување. Иако воопшто немав самодоверба, ментално се фокусирав за промена на физичкиот изглед, почнувајки од 05.03.2015.     MarioFit: Од она што може да го видиме од сликите, ти имаш направено це...
More

ИНТЕРВЈУ: Иван Иванов – светлата точка на македонската бодибилдинг сцена!

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Години: 22 Висина: 181cm Тежина: 95кг   Натпреварувач во категорија јуниори уште од 21 година, имам учествувано на 2 натпревари: Куп на Македонија, април 2015 и Атлета на Македонија 2015год. Во моментов се припремам за престојниот натпревар куп на Македонија 2016, 23 Април. Преостануваат уште 6 недели. Претставник и член на фитнес клубот  "Магнус" од Скопје.   MarioFit: Како и кога започнавте да се занимавате со фитнес ? Со Фитнес, односно Бодиби...
More

ИНТЕРВЈУ: Антонио Димовски – 3 во 1- улично вежбање, бодибилдинг & екстремен велосипедизам!

   MafioFit:Кој е Антонио Димовски?   Антонио ДИМОВСКИ: Имам 23 години и живеам во Скопје. Спортот е тоа што ми дава смисла на животот. Од мал сум спортски активен, започнав со тенис, потоа карате десетина години, екстремен велосипедизам веќе десет години, теретана и улично вежбање.     MarioFit: Што е улично вежбање и од каков тип на вежби се состои?   Антонио ДИМОВСКИ: Корените на уличното вежбање потекнуваат од античкиот свет. Станува попу...
More

ИНТЕРВЈУ: Aaron Curtis, Австралијанската фитнес интернет сензација ексклузивно за MarioFit.net!

QUICK STATS Age: 31 Height: 5’11” Weight: 187-210lbs   MarioFit: How did you start with bodybuilding ? Aaron Curtis: I started training with weights in 1998, after a friend of the family gave me a couple dumbbells. I did not correlate lifting weights with growing muscles at the time, I just started lifting for something to do. MarioFit: What workout routine has worked best for you ? Aaron Curtis: My best gains came from a 4 day split, using low volume, o...
More

ИНТЕРВЈУ: Перо Томас, хрватски бодибилдинг потенцијал за светски успех!

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Години – 26 Телесна тежина –108 килограми Висина 178 цм     MarioFit:Како и кога започна да се занимаваш со фитнес ? U Fitnessu sam od svoje 12 godine. Prvobitni razlog je skolioza kralježnice. To je česta pojava u pubertetu naročito kod muških koji tada naglo rastu. Nakon fizikalne terapije napor razvijanja muskulature mi se svidio i to je razlog zašto sam krenuo. Pomicanje granica svog tijela nikad mi nije dosadilo i zato volim ovaj sport. MarioF...
More

ИНТЕРВЈУ: Илија Рајковчевиќ – од 150 на 89 килограми; неверојатна физичка трансформација!

КРАТКИ ПОДАТОЦИ: Години – 18 Телесна тежина – Пред почетокот на трансформацијата - 150 килограми, а моментално 89.    MarioFit:Како и кога започна да се занимаваш со фитнес ? -Се започна на 01.07.2014 тогаш одлучив да се сменам да не бидам никогаш истиот кој што сум бил,бидејки едноставно не можев повеке да се гледам во огледало како тонам се повеке И повеке.Од тогас па до ден денес нема ден да не отидам во теретана да не вежбам едноставно се заљубив во фитнесот.  MarioF...
More